#1 Caged, Comfortable, or Charged – Which Life is Yours?

lin do nagrania: Caged, Comfortable, or Charged – Which Life is Yours?

To nagranie uświadamia, że tak naprawdę nasze podejście do życia zależy tylko i wyłącznie od nas. To my mamy wybór jak ludzie będą nas postrzegać, jak my będziemy odbierać różne sytuacje oraz co najważniejsze: jak my będziemy nastawieni do siebie. Brendon w swoim nagraniu dzieli ludzi na 3 typy:

  1. Typ uwięzionego człowieka, czyli takiego który cały czas narzeka jak to ma źle, nic mu nie wychodzi, a na dodatek wszyscy obrócili się przeciw niemu. Tacy ludzie są uwięzieni przez swoje myślenie. Obarczają jakość swojego życia sytuacjami zewnętrznymi. Myślę, że tacy ludzie chcą zwrócić na siebie uwagę innych i w głębi serca szukają pomocy. Nie są świadomi, że tak naprawdę ich życie zależy tylko od nich samych, a kluczem do poprawy jest ich własne nastawienie i myślenie.
  2. Drugim typem są ludzie comfortable, czyli osoby zadowolone ze swojego życia, lecz tylko umiarkowanie. Należą oni do osób które lubią stabilność. Są zadowoleni ze swojej rodziny, a ich cele są bardzo standardowe: rodzina, dobra sytuacja majątkowa… Myślę, że do tej grupy osób należy większość z nas. Tacy ludzie nie maja wygórowanych potrzeb, ale tez brak im odwagi na realizację swoich własnych, skrytych marzeń.
  3. Do trzeciej grupy osób należą ludzie, którzy wiedzą czego chcą od życia, określają swoje cele i dążą do ich realizacji, przez co czują się pewni siebie i usatysfakcjonowani. Da takich osób nie istnieją żadne przeszkody, ponieważ stale się doskonalą. Określają i wiedza jasno do czego dążą, kim chcą zostać, przez co mają ogromna motywację i energię do działania i samodoskonalenia się.

Moje wnioski/podsumowanie:

  • Istnieją trzy różne typy osobowości (tzw.: człowiek „uwięziony”, człowiek z wygodnym życiem i człowiek „naładowany”)
  • Od nas zależy, którym typem będziemy i z jakim nastrojem będziemy podchodzić do naszego życia
  • Należy jasno określać swoje cele i dążyć do nich pomimo przeszkód
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s